Badoo Nedir – Badoo Programı Nasıl Kullanılır

Ülkemizde pek fazla rağbet görmesede 133.000.000 kullanıcısıyla oldukça popüler bir sosyal paylaşım sitesidir. Günümüzde gelişen internet ve iletişim alan ve araçlarıyla beraber bir çok insanın bu tür platformlara ilgi duyması nedeniyle bir çok grişimci bu tür sitelere el atmaktadırlar. Badoo, facebook ve twitter’ı takip eden popüler sosyal paylaşım sitelerindendir. Yeni arkadaşlıklar edinmek için kaydolmayı düşünebilirsiniz. Arkadaşlarınızla badoo sayesinde fotoğraf, video ve metin paylaşımlarının yanı sıra badoo daki arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Sizi sosyal paylaşım platformlarında rahatsız eden akraba ve arkadaşlarınızdan kurtulup rahat rahat takılabileceğiniz alternatif sitelerden biridir badoo.

Badoo-Nedir-BilgiKpss.com
Badoo Nedir – BilgiKpss.com

Badoo sitesini veya cep telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı nasıl kullanacağınız hakkında bir kaç bilgi verelim.

  • Badoo’yu kullanabilmeniz için öncelikle bir e-posta adresiyle kaydolmanız gerekmektedir. Bunu daha önce kaydolduğunuz facebook, twitter hesabınızla da ilişkilendirerekte kaydolabilirsiniz. ( İlişkilendirme şöyle; Facebook veya twitter hesabınız açıken badoo ‘yu açıp ordan Twitter ya da Facebook’la kaydol yada giriş yaparak bir kaç adımda rahatlıkla badooya kaydolabiliyorsunuz.
  • Kaydolduktan sonra kişisel bilgilerinizi içeren profilinizi oluşturuyorsunuz.
  • Yeni arkadaşlar ekleyip onlarla iletişime geçebiliyorsunuz. Paylaşımlarınız arkadaşlarınız tarafından görülebiliyor. Aynı şekilde arkadaşlarınızın paylaşımlarınıda görebiliyorsunuz.
  • Daha önceki sosyal paylaşım hesaplarındaki kayıtlı arkadaşlarınızı da görebiliyorsunuz. Bunları ekleyebilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızın Paylaşımlarını beğenip, yorumlayıp ve  paylaşabiliyorsunuz.
  • Tanımadığınız kişilere arkadaşlık isteği gönderebilir, isteğinizi onayladıktan sonra onunla iletişime geçerek birbirinizi tanıyabilirisiniz.
  • Yazının başında da belirtiğim gibi en çok yurt dışında kullanıcısı olan ama türkiyede pek kullanılmayan bir sosyal paylaşım platformu ve aynı şekilde arkadaşlık sitesidir badoo.
  • Badoo’yu hep bilgisayar hem telefonunuzla hemde tabletinizde kullanabilirsiniz.

About the author

Bilgi ve ilim yaymak için gönüllü eğitimci