Facebook Hesabı Aç- Face Kur

Facebook Kur - Face Kaydol

Facebook Kur – Face Kaydol

Sosyal medyada en çok ses getiren sosyal paylaşım sitesi facebook, ülmemizde face olarak telefuz edilmekte. Yani bir çok facebook kullanıcısı facebook hesabına face ( feys) olarak nitelendirip kendi aralarında facebooka kısaca face demektedirler. Hal böyleyken facebook’a kaydolmak için birçok kişi face kaydol, face kur, face aç şeklinde aramalarla facebook hesabı edinmek için bir çabaya girmekteler. Biz de bu çabalarına kayıtsız kalmayarak onlar için bir yardım metni oluşturacağız. Yani facebook sizin deyiminizle face hesabı açmanız için resimli, görsel anlatımla size yardım etmeye çalışacağız.

Face kurmak için ilk önce facebook kayıt sayfasına gitmek için Buraya tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır.

Face Kayıt Sayfası - Face Kaydolmak için Formu Doldur

Face Kayıt Sayfası – Face Kaydolmak için Formu Doldur

Faceye kaydolmak için yukarıda gösterilen formu nasıl dolduracağınızı adım adım size rehberlik ederek göstereceğiz.

Adın: Bu kutucuğa isminizi giriniz.

Soyadın: Bu kutucuğa ise soy isminizi girin.

E-posta Adresi ve ya CepTelefonu Numarası: Bu alana face hesabı açmak için ya telefon numaranızla yada varsa e-posta hesabınızla kaydolmanız gerekmektedir. Boş alana erişebildiğiniz e-posta adresiniz varsa e-posta adresinizi ve ya cep numaranızla kaydolmak için cep telefon numaranızı girin. Her ikiside yoksa E-posta hesabı almak için Buraya tıklayın.

E-posta adresini ve ya cep telefon numarasını tekrar gir:  Bu kutucuğa yukarıda kaydolmak için ne girdiyseniz aynısını tekrar girin.

Yeni Şifre: Bu kutucuğa kurduğunuz face hesabınızın şifresini oluşturuyorsunuz. Her dem belirtiğim gibi şifrenizi oluştururken BÜYÜK HARF, küçük harf ve rakam kullanarak oluşturunuz. Örnek: Salih763 veya saliH10930 gibi

Doğum Tarihi: Bu alanda ise doğum gününüzü gün ay yıl şeklinde seçiniz.

Kadın – Erkek: Cinsiyetinize göre kadın ya da erkek seçeneklerinden birini seçin.

Face kayıt formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Hesap Aç butonuna tıklayın.  Faceniz hayırlı olsun İyi Günler 🙂

About the author

Bilgi ve ilim yaymak için gönüllü eğitimci