Google Hesabınızı Oluşturun (Gmail Kaydol – Gmail Aç)

En çok kullanılan ve rağbet gören uygulama ve hizmetleri bünyesinde barındıran google bütün hesaplarını tek hesapla birleştirdi. Google hesabı aç, google kaydol, gmail kaydol, gmail hesabı aç, gmail kur, google hesabı oluştur, gmail oluştur, gmail al, gmail oturum aç, gmail e-posta al, google e-posta hesabı, google mail hesabı al gibi sorularınıza cevap ve çözüm olacak yazımızı sizin için derledik. Size gmail yani google tek hesapl nasıl oluşturulacağını resimli anlatımla adım adım sizlere göstereceğiz.

Google Hesabı Al- Gmail Kaydol – Google Hesabınızı Oluşturun

İlk olarak google kayıt sayfasına gitmek için Tıklayınız

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır.

Google Hesabınızı Oluşturun (Gmail Kaydol - Gmail Aç)

Google Hesabınızı Oluşturun (Gmail Kaydol – Gmail Aç)

Bu sayı nasıl dolduracağınız konusunda sizi rehber olacağız.

Ad: Bu kısıma adınızı yazın. Yanındaki kutucuğa ise soyadınızı yazın.

Kullanıcı adınızı seçin: Bu kutucuğa oluşturacağınız e-posta hesabınızı giriyorsunuz. Diyelimki mehmet diye girdiniz kullanıcı adınız; mehmet@gmail.com olarak belirleniyor.

Şifrenizi oluşturun: Bu alana gmail hesabınızın şifresini oluşturuyorsunuz. Şifrenizi oluştururken rakam, karakter ve har kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tavsiyemiz hesap güvenliğiniz içindir. Örnek olarak; memo-87384 gibi kaydedin.

Şifrenizi onaylayın: Bu alana yukarıdaki kutucukta oluşturduğunuz şifrenizin aynısını giriniz.

Doğum günü: Bu alanda doğum tarihinizi gün ay ve yıl şeklinde belirleyiniz. Bu alanı gerçek doğum tarihinizi yazmazsanız bile yaşınızın 18 üstü olarak seçmeniz gerekli.

Cinsiyet: bu kısımda ise cinsiyetinizi kız yada erkek olarak belirliyorsunuz.

Cep telefonunuz: Bu alana ise telefon numaranızı başına sıfır koymadan 10 haneli olarak giriniz. Hesabın güvenliğini ve hesabın elinizde kalmasını istiyorsanız telefon numaranızı mutlaka doğru bir şekilde girmeniz önerilir. Şifre değiştirme ve ya yeni bir cihazda hesap açtığınızda size lazım olacaktır.

Mevcut e-posta adresiniz: Bu alana kullandığınız ve şifresini bildiğiniz yani erişebildiğiniz bir e-posta adresinizi girmeniz önerilir. E-posta adresiniz yoksa bir yakınınızın e-posta adresini girebilirsiniz. Şifre sıfırlama işlemlerinde kullanıldığını bilmenizde fayda vardır.

Metni yazın: Üsteki fotoğrafta gösterilen karakterleri rakam ve ya harfleri girmeniz gereken alandır.

En son olarak Sonraki sekmesini tıklayarak hesabınızı oluşturuyorsunuz. Güle güle kullanın. 🙂

About the author

Bilgi ve ilim yaymak için gönüllü eğitimci