The Hobbit: Kingdoms of Middle – Earth Oyun Stratejileri

The Hobbit Kingdoms of Middle - Earth Oyun Stratejileri
The Hobbit Kingdoms of Middle – Earth Oyun Stratejileri

Merhaba The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth oyunu kabam sponsorluğunda oynanan stratejik bir ortaçağ savaş oyunudur. Bu oyun diğer bir çok oyunlardan farklıdır. Klasik oyunlara benzemez biraz da zor bir oyun. Bu oyunu oynarken bir çok arkadaşımız oyunun hilelerini arayıp durmuştur benim gibi, fakat bu oyunun kaide değer pek bir hilesi yok. Oyunu ancak öğrendiğiniz stratejilerle yükseltebilirsiniz. Dediğim gibi bu oyunun pek bir hilesi yok fakat öğrenip geliştirdiğiniz stratejilerle level atlama, asker kasma, hediye kasma, jeton kasma mithril kasma gibi bir çok stratejiyle oyunda popüler bir dereceye gelebilirsiniz.Bağımlılık yaratacak olan bu oyun stratejilerini başlıklar halinde siz anlatacağız.

 The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth Şehri Geliştirme

The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth oyununda kendi şehrinizi geliştirmek için inşa edeceğiniz ev, bilge kulesi, kale, şehir surları, akademi, gözcü kulesi ve kışlalar olmak üzre bir çok yapit inşa edip geliştirmeniz gerekmektedir.Bu saymış olduğum yapıtlardan ev ve kışlalar dışında her birinden sadece bir tane inşa edebiliyorsunuz arkadaşlar. Ve inşa ettiğiniz yapıtın yerini değiştiremiyorsunuz. Ancak yapıtı yıkıp yeniden yaptırmanız mümkün .Hal böyle olunca şehrinizi inşa ederken sistemli olarak inşa işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Bu nedenle kışla sayısı ev sayısından fazla olarak inşa ediniz. İnşa etmek için gereken malzemeleri ise yağmalayarak elde edin üretmeye kalkışmayın.

 The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth Asker Kasma

Asker kasmak için her kışlanızı en az 9. seviyeye kadar yükseltin ne kadar çok kışla o kadar çok asker kasabilirsiniz. Asker kasmak için ise gereken nüfüsü evlerden temin etmelisiniz evlerinizi de  en az 9. seviyeye kadar yükseltin. Asker kasmak için ise gereken yiyecek, maden , odun ve taş malzemelerini yağmalayarak elde etmeye çalışın. Sadece level yükseltmek için üretim yapıtlarını inşa ediniz.

 The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth Şehir Almak

Oyuna başlarken sadece 1 şehriniz var ve oyunda yükselmek için oyun hesabınızı geliştirmek için yeni şehirlere ihtiyacınız var. Yeni bir şehir almak için şehir tapusuna ihtiyacınız var şehir tapusunu mithrille almanıza gerek yok harita üzerindeki goblin mekanlarına saldırın oradan edindiğiniz harita parçalarını toplayarak şehir tapusunu alabiliyorsunuz. ve şehrinizin yakın bir yerinde  bir ovayı işgal ederek ikinci üçüncü ve dördüncü şehri alabiliyorsunuz.

The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth oyunu ile ilgili aklıma gelen şuan için sadece bunlar. Sormak istediğiniz yada karşılaştığınız soruları yorum kısmından bize yazarsanız ekstra bir konu olarak size anlatacağımız gibi yorum kısmındandan size yardımcı olmaya çalışacağız. İyi oyunlar…

About the author

Bilgi ve ilim yaymak için gönüllü eğitimci