Facebook Sayfa ve Profil Doğrulama

Facebook Profil ve Sayfa Doğrulama Bilgikpss.com
Facebook Profil ve Sayfa Doğrulama Bilgikpss.com

Facebook hesap doğrulama ve ya doğrulanmış sayfadan kast edilen o profilin ve ya sayfanın gerçek sahibi olduğunun bilinmesini sağlamaktır. Yani ünlü bir marka, kişi, şirket ve medyanın gerçek sahibinin o hesap olduğu bilinmesi amacıyla doğrulanmış profil ve sayfalar kullanılmaktadır. Maksat fake yani sahte hesaplar arasından gerçek hesabın o olduğu bilinmesinin sağlanmasıdır. Diyelim ki ünlü birini arkadaş olarak eklemek istiyorsunuz. Arama sonuçlarından yüzlerce hesap çıkıyor hangisi ünlü kişinin gerçek hesabı olduğunu bilmeniz için hesap isminin yanına doğrulanmış mavi tık simgesiyle orjinal hesabı sahte hesaplardan ayırt edebiliyorsunuz.

Peki Profil ve Sayfalar Nasıl Doğrulanır?

Doğrulanmış hesap ve profil için yapmanız gerekenleri aşağıda adım adım ayrıntılarıyla size göstereceğim.

Aşağıdaki adresi yeni bir sekme açıp tarayıcı adresinize kopyalayın ya da Buraya Tıklayın.

  1. Birinci adım sayfa doğrulama için kullanılır doğrulayacağınız facebook sayfasını seçiyorsunuz. Fakat Profilinizi soğrulamak istiyorsanız bu adımı atlayın.
  2. Bu adımda arkalı önlü çekilmiş kimlik fotoğrafı ya da kimlik fotokopisinin resmini yüklemeniz lazım.
  3. Bu aşamadı Profiliniz ya da sayfanıza ait bir internet sitesinin olması lazım. Ayrıca ya profiliniz yada sayfanız için facebook beğen, paylaş eklentisinin sitenizde yer alması da şart. Bu kısıma web sitenizin adresini girmeniz gerekmektedir.
  4. Son aşamada ise üsteki aşamaları eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra ”Gönder” butonuna tıklıyorsunuz ve hesabınızın doğrulanmasını beklemelisiniz. Bütün işlemler bu kadar.

Facebook Doğrulanmış Profil ve Sayfalar İçin Neler Gereklidir?

Facebook doğrulanmış sayfa ve profil için.

Facebook Profil ve Sayfa Doğrulama Bilgikpss.com
Facebook Profil ve Sayfa Doğrulama Bilgikpss.com
  1. Bir web sitesi
  2. Doğrulayacağınız Profil ve sayfanın etkileşim düzeyi iyi olmalı,
  3. Arkadaş ve ya üye sayısı belli bir mevlayı aşması lazım 2-3 bin kişi civarı yeterlidir. Bu koşul hesabın onaylanmasında pek bir etkiye sahip değil ama bilinmesinde fayda vardır.
  4. Facebook Sayfa ve Profilin size ait olduğuna dair belgeler istenilir bunlara sahip olmanız lazım .Facebook Profili için Nüfus Cüzdanı yani kimlik, Sayfalar için ise fatura ya da vergi numarası vs. yani her bir sayfa için farklı belgeler talep edebilir.

Bunların dışında kafanıza takılan soru ve karşılaştığınız sorunları yorum kısmından bize sorarak en kısa zamanda size çözüm bulabilirsiniz. İyi Günler.. 🙂

About the author

Bilgi ve ilim yaymak için gönüllü eğitimci